Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні за ініціативою тимчасово виконуючого обов'язки начальника поліції відбулася спільна робоча нарада суддів Южноукраїнського міського суду і працівників Южноукраїнського відділу поліції. Напрацювання спільної практики з метою зменшення кількості та попередження вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 173-2 Кодексу про адміністративні правопорушення - домашнє насильство, якість складання протоколів працівниками поліції та набрання чинності постановами суду, - такою була мета зустрічі.
Реферував на початку виконувач обов'язків начальника Южноукраїнського відділу поліції Кравцов Віталій, який зазначив, що в місті Южноукраїнську значна кількість кривдників, що вчиняють адміністративні правопорушення, в тому числі різного виду насильство. Працівниками поліції міста здійснюються всі можливі і достатні заходи, згідно із законом. З огляду на обставини, в яких складаються протоколи, мають місце помилки та неточності при їх оформленні. Також наголосив на необхідності, на його думку, застосовувати більш жорсткі адміністративні стягнення, що накладаються судом, у відповідності до Кодексу про адміністративні правопорушення.
Олександр Савін, в.о. голови Южноукраїнського міського суду, зазначив, що факт вчинення правопорушення не завжди підтверджується доказами, бажано було б до матеріалів додавати фото- та відеозйомку. На що отримав відповідь про те, що з огляду на характер правопорушення, те, що стан правопорушника змінюється, покази потерпілих часто змінюються, а фото- та відео- по змозі будуть надаватися.
Суддя Галина Далматова акцентувала увагу на тому, що надважливим є те, що для підтвердження рецидиву вчинення правопорушення можна додавати “попередні” постанови суду, що значно вплине на адміністративне стягнення, накладене на кривдника. Крім цього, для більшого розуміння підстав скасування та зміни постанов суду, вірного або коректного викладення фабули протоколу, рекомендувала працівникам поліції знайомитися з практикою Миколаївського апеляційного суду.
Також судді Южноукраїнського міського суду зголосилися на тому, що матеріали належним чином оформлені направляти до суду потрібно у найкоротші терміни, особливо після їх дооформлення, з метою зменшення кількості закритих справ, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Окрім домашнього насильства, обговорювали і порушення громадянами правил дорожнього руху, булінг, учать неповнолітніх та забезпечення їх явки у засідання та виконання приводів.
Присутніми на зустрічі були судді Южноукраїнського міського суду та чотирнадцять працівників Южноукраїнського відділу поліції, для подальшого розуміння і співпраці.
Прессекретар суду Ірина Чернуха